Workshop για το Games Programming, από τη Σχολή Πληροφορικής του Mediterranean College

Με τη συμμετοχή πολλών ενδιαφερομένων πραγματοποιήθηκε το Workshop με θέμα: “Games Programming Evolution: Markets & Platforms” που διοργάνωσε η Σχολή Πληροφορικής του Mediterranean College, στο πλαίσιο του Education Festival 2019.

Εισηγητής στην εκδήλωση ήταν ο κ. Βασίλειος Βόγκας, Καθηγητής της Σχολής Πληροφορικής του Κολλεγίου ο οποίος αρχικά έκανε μια ιστορική αναδρομή της εξέλιξης της αγοράς των παιχνιδιών στην Ελλάδα και παγκοσμίως. Στη συνέχεια, ο κ. Βόγκας επεσήμανε την εξέλιξη των εργαλείων και γλωσσών προγραμματισμού για την ανάπτυξη παιχνιδιών, ενώ αναφέρθηκε και στις ευκαιρίες απασχόλησης σε μία τόσο δυναμικά ανερχόμενη αγορά εργασίας.

Το workshop παρακολούθησαν φοιτητές της Σχολής Πληροφορικής  του Mediterranean College του Mediterranean College αλλά και άλλων δημόσιων και ιδιωτικών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, οι οποίοι υπέβαλαν ερωτήσεις τόσο κατά την διάρκεια όσο και μετά το πέρας της εκδήλωσης.

Ενημερωθείτε σήμερα για τα αναγνωρισμένα και πρόσφατα ανανεωμένα Bachelor’s και Master’s που προσφέρονται από τη Σχολή Πληροφορικής του Mediterranean College, σε συνεργασία με το TOP30 University of Derby.