Webinar Εξετάζοντας τα Ζητήματα σχετικά με Παιδιά με Αυτισμό στο Σχολείο

Το σεμινάριο έχει ολοκληρωθεί

Ο Τομέας Ψυχολογίας του Mediterranean college στο πλαίσιο του Education Festival 2024 διοργανώνει Δωρεάν Σεμινάριο με θέμα:

Εξετάζοντας τα Ζητήματα σχετικά με Παιδιά με Αυτισμό στο Σχολείο

Εισηγητής/ρια:

Δρ. Θάλεια Θεοδωράκη, Διδάκτωρ Ψυχολογίας, Λέκτορας Εκπαιδευτικής & Αναπτυξιακής Ψυχολογίας
Δρ. Αγγελική Ζάχου, Ειδική Παιδαγωγός, Διδάκτωρ Πειραματικής Ψυχολογίας, Γλωσσολογίας & Γνωσιακών Νευροεπιστημών
Κ. Ραφαηλία Καλλιούπη, Υποψήφια Διδάκτωρ ΕΚΠΑ, Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

Τρίτη, 14 Μαΐου 2024 Ώρα: 18:00 – 20:00
Περιγραφή:
Παρακολούθησε το Webinar και μάθε τα πάντα για: τα ζητήματα σχετικά με τον Αυτισμό στο σχολείο, την βιολογική πλευρά του αλλά και πολλά ακόμα. Aποτελεί μια πολύτιμη ευκαιρία για τους συμμετέχοντες, ώστε να εξερευνήσουν τις ανάγκες που ενδεχομένως προκύπτουν σε εκπαιδευτικά πλαίσια. Ακόμα, θα ερευνηθούν και θα παρουσιαστούν οι συνεργασίες που χρειάζονται να υπάρχουν στο σχολείο μεταξύ επαγγελματιών όπως καθηγητές, ψυχολόγοι και λειτουργοί.
Τοποθεσία:

Φόρμα Συμμετοχής